Urządzenia

Urządzenia stosowane w Metodzie Tomatisa® mogą nabywać wyłącznie Praktycy i Konsultanci Metody Tomatisa®. Specjaliści udostępniają je klientom jedynie na czas trwania sesji. Urządzenia są odpowiednio dostosowywane do osobistego użytku każdego z klientów. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić wierne i optymalne stosowanie Metody Tomatisa®. Poniżej znajduje się ogólny opis urządzeń. Natomiast słuchawki Forbrain®, jako narzędzie uzupełniające, można nabyć bezpośrednio na stroniewww.forbrain.com

TALKS UP®

TalksUp® to w pełni profesjonalne, skuteczne i niewielkie urządzenie, zaprojektowane specjalnie do stosowania w Metodzie Tomatisa®. W celu zapewnienia maksymalnej skuteczności wykorzystano w nim najnowsze innowacje techniczne. Specjalista Metody Tomatisa® dostosowuje TalksUp® do osobistego użytku każdego z klientów. TalksUp® przetwarza muzykę i głos w czasie rzeczywistym, toteż może być stosowany zarówno do seansów słuchowych, jak i do fazy aktywnej. Zanim pojawił się TalksUp®, wiele gabinetów nabyło urządzenia Tomatis® Audio Pro (TAP) lub Solisten®.

Po personalizacji urządzenia do potrzeb jego użytkownika, wystarczy dotknąć ekranu, założyć słuchawki z przewodnictwem powietrznym i kostnym i tym samym rozpocząć korzystanie z programu słuchowego.

  • SPERSONALIZOWANY. Ustawienia parametrów odpowiadają problemom i profilowi użytkownika.

  • ŁATWY W OBSŁUDZE. Wybór codziennych seansów słuchowych odbywa się za pomocą ekranu dotykowego.

  • NIEWIELKI. Mieści się w kieszeni

  • WYTRZYMAŁY. Obudowa z aluminium jest lekka i odporna.)

  • SKUTECZNY. To dużo więcej niż zwykły odtwarzacz plików muzycznych jak iPod®, Mp3 albo czytnik CD. TalksUp® zawiera wyjątkowy procesor do modulowania muzyki i głosu w czasie rzeczywistym zgodnie z parametrami Metody Tomatisa®.

 

Słuchawki z przewodnictwem powietrznym i kostnym

Słuchawki stosowane w Metodzie Tomatisa® zapewniają wyjątkową jakość dźwięku i optymalny odbiór nagrań z urządzenia TalksUp®. Zostały wyposażone w przewodnictwo powietrzne i kostne. Użytkownik odbiera dźwięk tradycyjną drogą powietrzną oraz za pomocą mikrowibracji odczuwanych na czubku głowy w miejscu, gdzie styka się z nią pałąk słuchawek.

Słuchawki zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania w Metodzie Tomatisa®. 

 

 

 

 

Forbrain®

Forbrain® to narzędzie uzupełniające w stosunku do Metody Tomatisa®. O wyjątkowości tych słuchawek decyduje przewodnictwo kostne i filtr dynamiczny. Słuchawki zostały opracowane tak, by umożliwiały pracę nad słuchowo-głosowym sprzężeniem zwrotnym.

Wielu specjalistów sugeruje również klientom, by używali słuchawek Forbrain® po zakończeniu całego cyklu programów Metody Tomatisa® w celu zapewnienia trwałości uzyskanych rezultatów.

Jeżeli korzystanie z Metody Tomatisa® okaże się niemożliwe, w tej sytuacji Forbrain® może stanowić swego rodzaju rozwiązanie zastępcze.

  • YouTube
  • Grey Facebook Icon